X
تبلیغات
رهنورد - دلیر و ناتر

رهنورد

گردشگری - طبیعت گردی - کوهنوردی

دلیر و ناتردر جاده زیبای کرج چالوس، پس از عبور از ۱۰۰۰چم و قبل از دزدبن حدودا" ۲۰ کیلومتر مانده به مرزن آباد خروجی باریکی قرار دارد که پس از گذشتن از جاده ای پیچ در پیچ و نیم خاکی نیم آسفالت و دره ای بسیار عمیق و زیبا که رودخانه چالوس رود از آن میگذرد، به روستای دلیر واقع در دامنه جنوب شرقی علم کوه استوار می رسیم.

 

 مسیر از ابتدای جاده چالوس تا روستای دلیر در حدود ۲۴ کیلومتر است، مسافتی که بعلت زیبایی و شکوه مسیر آنرا حس نمیکنم. پس از رسیدن به روستای الیت و گذر از کنار امام زاده وارد روستای دلیر با ارتفاع حدود ۲۱۰۰ متری می شویم. روستایی که در بیشتر مواقع مه آلود است و هوایی بسیار خنک دارد. انتهای روستا مسیر شروع صعود به منطقه علم کوه  از جبهه جنوب شرقی و دسترسی به ارتفاعات هزار چم و حصارچال است.

قبل از ورود به روستای دلیر جاده خاکی به سمت شمال منشعب می شود که پس از طی مسیر بسیار پیچ در پیچ ۷ کیلومتری و گذر از ارتفاع ۲۷۶۰ متری وارد دره مجاور شده و پس از طی ۸ کیلومتر دیگر در کنار رودخانه آسیاب رود به روستای ناتر می رسیم و پس از گذشتن از روستای فشکور دوباره وارد جاده چالوس میشویم.

--- زمان آخرین بازدید و گرفتن عکسها : ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۹

روستای دلیر به جرات یکی از زیباترین ها در کشور است و به دلیل ناشناخته ماندن آن تا کنون بسیار بکر مانده است و از معدود مناظر زیبای طبیعی است که در طی چند سال اخیر که همه نقاط کشور مورد تهاجم انسانی واقع شده اند سالم مانده است ..... از شما خواننده محترم که ممکن است قصد سفر به آنجا را داشته باشی خواهش می کنم در حفظ طبیعت آن  بکوش.


برای این سفر نیاز به راهنما دارید ؟ به صفحه راهنمای تور  مراجعه کنید


در مسیر دلیر

در مسسیر دلیر

در مسیر دلیر

انتهی روستای دلیر

انتهای روستای دلیر

جاده دلیر به ناتر

دورنمای ناتر از میان ابرها

نمایی از جاده چالوس

برای این سفر نیاز به راهنما دارید ؟ به صفحه راهنمای تور  مراجعه کنید


برچسب‌ها: دلیر و ناتر, جاده چالوس, طبیعت گردی
+ نوشته شده در  89/03/17ساعت 0:43  توسط عظیمی  |