X
تبلیغات
رهنورد - دریاچه لار - Lar Lake

رهنورد

گردشگری - طبیعت گردی - کوهنوردی

منطقه حفاظت شده لار و سد لار در جنوب غرب دماوند و ۸۰ کیلومتری شمال شرق شهر تهران واقع شده، برای رسیدن به دریاچه سد لار وارد جاده هراز شده و پس از پشت سر گذاشتن امام زاده هاشم و رسیدن به پلور از جاده هراز جدا شده و پس از ۱۴ کیلومتر به محیط بانی دریاچه می رسیم. زمینهای اطراف دریاچه سد لار عاری از هرگونه پوشش درختی می باشد بنابراین برای جلوگیری از آفتاب سوختگی از پیراهن آستین بلند استفاده کنید.

Lar Protected Area and Lar Lake Located in South West of Damavand City and 80 km North East of capital Tehran. During june, Thyme plants are scattered everywhere.

 

دماوند زیبا در شمال شرق دریاچه قد برافراشته، در فصل بهارلار پوشیده از سبزه و گلهای زیباست، اردیبهشت ماه بوته های آویشن همه جا پراکنده است که با اندکی حوصله می توان سوغاتی خوش عطر از لار گرفت. رودخانه های لار و دلی چایی به دریاچه لار می ریزند و ماهی قزل خال قرمز با وجود حمله انسانها هنوز نسلش از بین نرفته.

راه دیگر رسیدن به سد لار از طریق روستای لواسان بزرگ کوه چهل بره و منطقه کمر دشت است این مسیر مالرو مورد استفاده کوهنوردان بوده و ماشین رو نیست.

 برای سفر به منطقه لار نیاز به راهنما دارید ؟ به صفحه راهنمای تور  مراجعه کنید


برچسب‌ها: لار, دریاچه, سد لار, جاده هراز, دماوند
+ نوشته شده در  89/06/01ساعت 0:46  توسط عظیمی  |